Görme Engelliler

Hayırseverlerimiz

Hayirseverlerimiz

HALİL İBRAHİM TÜRDÜ

                            1932 yılında Muğla´da doğan Halil İbrahim   TÜRDÜ´nün babasının adı Mehmet, annesinin adı Zehra´dır. İlk ve orta öğrenimini   Muğla´da tamamladı. İzmir Atatürk Lisesine kaydedilmesine rağmen kardeşinin   vefatı nedeniyle okula devam edemedi. 

                          Annesine karşı gelemediği için   ticaretle uğraşmak zorunda kalmış, eğitime çok önem verdiği halde bu amacını   gerçekleştirememiştir. Kendi imkanları ile 14 yaşında hisseli olarak kuyumculuk   yapmaya başladı.Daha sonra kendi işyerini açarak kazancını bu yolla elde etti.

                            24 Kasım 1982 tarihinde Halil İbrahim TÜRDÜ tarafından yaptırılan Türdü   100.Yıl İlköğretim Okulu bugün 1071 öğrencisi ile eğitim-öğretime devam   etmektedir.

                            "Bir kişi nasıl aile sorumluluğunu alıyorsa, kişilerin   devletle birlikte çalışması kutsaldır.Onun için teşekkür gerekmez".diyen Halil   İbrahim TÜRDÜ, sağlığının bozulduğu günlerde eşine eğitimle ilgili her konuda   yardımda bulunmasını nasihat etmiştir.

                            2 çocuk babası olan Halil İbrahim   TÜRDÜ 13.07.1988 tarihinde vefat etmiştir
.

Hayirseverlerimiz

 

MÜESSER TÜRDÜ 

                               1933 Yılında Muğla´da doğdu. Babası Mehmet   BUHARALI, annesi Raziye BUHARALI´dır.  1945 yılında Koca Mustafendi İlkokulunu   bitirdi.

                                Müesser TÜRDÜ çalışma hayatına gelinlik dikerek   başlamıştır. Ancak asıl isteği hukuk okumaktır. O dönemin şartlarından dolayı bu   isteğini gerçekleştiremeyen Müesser TÜRDÜ, kişilerin kendi ayakları üzerinde   durması gerektiğine inanır. Bu nedenle yaşamı boyunca eğitime desteği ilke   edinmiştir. Daha sonra eşi ile çalışmaya başlayan Müesser TÜRDÜ halen Muğla   Yardımsever Kadınlar Derneğinde kurucu üye olarak çalışmalarını   sürdürmektedir.

                                Eşi Halil İbrahim TÜRDÜ tarafından yaptırılan Türdü 100.   Yıl İlköğretim Okulunun sekiz derslikli ek binasının yapımı Müesser TÜRDÜ ve   devlet katkılarıyla gerçekleştirilmiştir. İki çocuk annesi olan Müesser TÜRDÜ   halen Türdü 100. Yıl İlköğretim Okuluna ve öğrencilerine yardımda bulunmaya   devam etmektedir.